Usługi księgowe dla firm

Biuro rachunkowe MAZA od ponad 30 lat świadczy kompleksowe usługi księgowe na rzecz przedsiębiorców. Realizujemy usługi księgowe dla firm bez względu na skalę i rodzaj prowadzonej działalności gospodarczej – od działalności jednoosobowych przez spółki prawa handlowego, grupy kapitałowe, aż po instytucje tzw. trzeciego sektora. Naszym Klientom zapewniamy bezpieczeństwo oraz terminowe rozliczanie zgodnie z przepisami prawa.

Skontaktuj się z nami
uslugi-ksiegowe

Zakres usług księgowych

Naszą specjalizacją od samego początku istnienia biura rachunkowego MAZA jest księgowość. Działamy zarówno na rzecz indywidualnych przedsiębiorców i dużych spółek.

Prowadzenie
księgowości pełnej

Prowadzimy księgowość pełną, zapewniając zgodność z ustawą o rachunkowości.

Prowadzenie
księgowści uproszczonej

Prowadzimy księgowość uproszczoną w formie KPiR, ryczałtu i karty podatkowej.

Nowoczesna
księgowość online

Wykorzystujemy cloud computing oraz RPA, aby zoptymalizować świadczenie usług.

Sprawozdanie
finansowe

Przygotowujemy i składamy roczne sprawozdania finansowe dla firm prowadzących pełną księgowość.

Deklaracje
podatkowe

Wypełniamy oraz składamy elektronicznie deklaracje podatkowe PIT, CIT, VAT oraz inne.

Weryfikacja
dokumentów

Monitorujemy zgodność dokumentacji księgowej z przepisami w ramach usługi compliance.

Reprezentacja
podatnika

Zapewniamy profesjonalną reprezentację podatników w postępowaniach przez ZUS i US.

Dokumentacja
księgowa

Opracowujemy dokumentację, jak sprawozdania finansowe, ewidencje i księgi rachunkowe.

Kompleksowa obsługa księgowa

Każdy z naszych Klientów otrzymuje indywidualnie przypisanego doradcę, z którym można skonsultować ewentualne wątpliwości.

Współpracując z biurem rachunkowym MAZA możesz liczyć na kompleksową obsługę księgową i podatkową firmy bez względu na liczbę zatrudnianych pracowników, w tym obsługę zobowiązań (np. faktury kosztowe, korygujące, zaliczkowe), należności (np. wyciągi bankowe i raporty kasowe, przelewy bankowe) i rozliczeń pracowniczych (np. delegacje, listy płac). Przygotowujemy niezbędne sprawozdania finansowe i raporty wymagane przepisami prawa. Nasi specjaliści audytują księgi rachunkowe, składają sprawozdania do KNF i GPW. Wszystkie usługi księgowości realizujemy z wykorzystaniem nowoczesnych metod pozwalających na pełną automatyzację procesów. Nasze doświadczenie pozwala odciążyć Klientów z konieczność osobistego załatwiania spraw przed urzędami.

Pełna księgowość dla spółek kapitałowych

Prowadzenie pełnej księgowości pozwala na drobiazgowe śledzenie każdego zdarzenia, które ma związek z majątkiem spółki (księgi rachunkowe, zestawienia obrotów i sald, salda kont pomocniczych, inwentarz).

Przedsiębiorca prowadzący indywidualną działalność może księgowość swojej firmy poprowadzić samodzielnie. Takie dokumenty jak książka przychodów i rozchodów czy zapłata podatków nie jest bardzo skomplikowanym zadaniem.

prowadzenie-dzialanosc

Prowadzenie księgowości pełnej jest praktycznie niemożliwe bez pomocy biura rachunkowego lub etatowego księgowego. Wymaga to nie tylko ogromnej wiedzy i praktyki, ale także doświadczenia w obsłudze księgowej spółek. Usługi księgowe dla firm to wiele zalet, w tym: kompleksowe prowadzenie ksiąg rachunkowych, przygotowywanie dokumentacji księgowej, bezpieczeństwo danych.

Prowadzenie jednoosobowych działalności gospodarczych

Przedsiębiorcy prowadzący działalność jednoosobową najczęściej rozliczają się na zasadach księgowości uproszczonej. Firmy mogą wybierać między książką przychodów i rozchodów oraz ryczałtem. Zaletami księgowości uproszczonej są przede wszystkim:

 • uproszczone monitorowanie sytuacji finansowej w przedsiębiorstwie,
 • łatwość rozliczania z wykorzystaniem programów do księgowości on-line.
pelna-ksiegowosc

Załatwisz wszystko wyłącznie online!

Nowoczesna księgowość z MAZA polega na komunikacji online! 

Od obiegu dokumentów po stałą obsługę i bieżące wsparcie. Wychodzimy przed szereg biur rachunkowych w Polsce i oferujemy skalowalne rozwiązania – idealnie dopasowane do potrzeb naszych Klientów.

Komunikacyjnie nasze biuro księgowe wyznacza nowe standardy w zakresie usług księgowych. Odchodzimy od etosu nieprzystępnego biura rachunkowego, tworząc organizację nastawioną frontalnie do Klienta, otwartą na komunikację, elastyczną i skuteczną.

Formy księgowości

In quo enim maxime consuevit iactare vestra se texit, ne ad respondendum reddidisti quorum facta quem ad naturam aut quid sit id, de homine sensibus reliqui nihil impedit.

 • KPiR

  Książka przychodów i rozchodów

  Obowiązek prowadzenia księgi przychodów i rozchodów dotyczy osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, spółek cywilnych oraz spółek jawnych i partnerskich, których przychody netto nie przekroczyły 2 milionów euro. To uproszczona metoda ewidencjonowania przychodów i kosztów pozwalająca na określenie wysokości zobowiązania publicznoprawnego.

  Klienci, którzy zdecydowali się na KPiR, mogą liczyć na:

  • składanie deklaracji do urzędu skarbowego;
  • przygotowywanie ewidencji przewidzianych przepisami prawa;
  • obliczanie wysokości należnych podatków;
  • prowadzenie księgi przychodów i rozchodów oraz kontrolę jej prawidłowości.
 • Ryczałt

  Opodatkowanie ryczałtowe

  Rozliczanie na zasadach ryczałtu to forma opodatkowania, która kusi atrakcyjnymi stawkami podatku dochodowego. Jest też proste w realizacji, ponieważ nie trzeba za każdym razem ustalać podstawy wymiaru podatku. Opodatkowanie ryczałtem nie pozwala jednak na obniżenie zobowiązania publicznoprawnego poprzez zaliczanie wydatków do kosztów uzyskania przychodów.

  Klienci, którzy zdecydowali się na ryczałt, mogą liczyć na:

  • prowadzenie ewidencji przychodów na ryczałcie;
  • sporządzanie deklaracji podatkowych;
  • realizację zobowiązań publicznoprawnych;
  • obliczanie wysokości zobowiązania na gruncie podatku dochodowego oraz VAT.
 • Pełna księgowość

  Prowadzenie pełnych ksiąg

  Pełna księgowość, inaczej księgi rachunkowe, to najbardziej rozbudowany system ewidencjonowania zdarzeń gospodarczych w firmie regulowany przepisami ustawy o rachunkowości. Do prowadzenia pełnej księgowości zobowiązane są niemal wszystkie spółki prawa handlowego. Ich prowadzenie wymaga nie tylko doskonałej znajomości przepisów, ale także doświadczenia.

  Klientom, którzy prowadzą księgi rachunkowe, oferujemy:

  • ewidencjonowanie zdarzeń gospodarczych;
  • prowadzenie wszystkich dzienników, ksiąg i zestawień;
  • analizę ksiąg pod kątem zgodności z prawem;
  • przechowywanie, udostępnianie oraz aktualizowanie dokumentacji tworzącej księgi.

  Napisz do nas. Zajmiemy się Twoją księgowością!

  Rozpocznij współpracę

  Biuro rachunkowe Maza – opinie naszych klientów

  Robert Konieczny
  Robert Konieczny
  2023-10-03
  Maza obsługuje naszą firmę już od 8 lat, jak dotąd współpraca układa się bardzo dobrze , na wszelkie pytania dotyczące zarówno spraw księgowych jak i kadrowych uzyskujemy szybkie i wyczerpujące odpowiedzi. Mogę polecić korzystanie z ich usług.
  Rafał Kaczmarek
  Rafał Kaczmarek
  2023-10-03
  To już ponad siedem lat razem z "Mazą" i jak przysłowie mówi siedem lat tłustych siedem lat nadal tłustych. Profesjonalny, kompetentny zespół, zawsze wszystko na czas, a "Pandemia" pokazała nową drogę współpracy online co w moim przypadku pozwoliło na dużą oszczędność czasu. Firma godna zaufania i polecenia.
  Krzysztof Spychała
  Krzysztof Spychała
  2023-09-24
  Jestem klientem biura rachunkowego Maza od 1996 r. Współpraca od początku przebiega bardzo sprawnie, jestem zadowolony z obsługi oraz profesjonalnego podejścia do klienta.
  Tadeusz Soiński
  Tadeusz Soiński
  2023-09-18
  Nasze firmy z Biurem Maza współpracują od 20 lat , Maza to solidny zespół specjalistów księgowych, finansistów oraz prawników. Są solidni ,profesjonalni oraz życzliwi. To firma , która nasze problemy rozwiązuje na bieżąco.
  Jarek Nowaczyk
  Jarek Nowaczyk
  2023-09-18
  Witam, firma Maza prowadzi moją księgowość w JDG oraz w mojej Spółce z o.o. od roku 2002. Dlaczego Maza? Przez 3 lata inną moją spółkę księgowała inna firma i nie spełniała moich oczekiwań. Maza realizuje cały zakres usług jakie są w umowie.
  Basia Rajewska
  Basia Rajewska
  2023-09-16
  Jestem klientem biura rachunkowego MAZA od ponad 7 lat i jestem niezwykle zadowolona z ich usług, które są bardzo profesjonalne pod każdym względem. Wysoko oceniam zarówno ich wiedzę, która jest zawsze aktualna jak i sprawność obsługi. Wszystkie uzgodnione zadania wykonywane są prawidłowo i niezwykle punktualnie. Ich zespół jest kompetentny i zawsze gotowy odpowiedzieć na moje pytania. Przez cały okres współpracy nigdy nie miałam żadnych uwag.Gorąco polecam biuro rachunkowe MAZA!
  Kinga Kamińska
  Kinga Kamińska
  2023-09-16
  Współpracuje z biurem rachunkowym MAZA od ponad roku i jestem niezwykle zadowolona z ich usług. Zawsze otrzymuję profesjonalną i dokładną obsługę. Prowadzę kilka spółek i mogę liczyć na pomoc w tych obszarach. Ich zespół jest kompetentny i zawsze gotowy odpowiedzieć na moje pytania.
  Wiktoria Bożek
  Wiktoria Bożek
  2023-09-10
  Polecam firmę Maza, jako profesjonalne biuro księgowe i partner biznesowy. Zawsze terminowa realizacja zleceń, miła obsługa i doradztwo.
  Mariusz Andrzejak
  Mariusz Andrzejak
  2023-09-07
  Jestem klientem biura rachunkowego MAZA od ponad roku i jestem niezwykle zadowolony z ich usług. Zawsze otrzymuję profesjonalną i dokładną obsługę. Ich zespół jest kompetentny i zawsze gotowy odpowiedzieć na moje pytania. Gorąco polecam biuro rachunkowe MAZA!
  Mikołaj W
  Mikołaj W
  2023-09-05
  Jestem Klientem biura od 7 lat, wszystkie listy z pogróżkami z urzędu skarbowego przesyłam bezpośrednio do biura Maza a oni zajmują się wszystkim, tymczasem ja mogę spać spokojnie. Serdecznie polecam!

  Dlaczego warto współpracować z nami?

  Samodzielne prowadzenie księgowości nie pozwala skupić się na rozwoju biznesu. Klienci, którzy decydują się na outsourcing w tym zakresie, mogą wiele zyskać.

  Płynny obieg dokumentacji

  Korzystamy z narzędzi RPA usprawniających rozliczenia księgowe.

  Bezpieczna cyfryzacja dokumentów

  Zapewniamy najwyższy standard bezpieczeństwa cloud computing.

  Personalizacja świadczonych usług

  Zapewniamy wsparcie indywidualnego doradcy księgowego.

  Racjonalna cena
  usługi

  Oferujemy księgowość dopasowaną do potrzeb i możliwości firmy.

  Technologia OCR w księgowości

  Nowoczesna księgowość uwzględnia technologię optycznego rozpoznawania znaków (ang. optical character recognition).

  Dzięki niej możliwe jest zautomatyzowanie i znaczące przyspieszenie procesów księgowych, ponieważ wypełnianie formularzy i deklaracji w wielu przypadkach następuje automatycznie. System z którego korzystamy rozpoznaje dane i przenosi je we właściwe miejsca, weryfikując poprawność rozliczeń. 

  technologia-ocr

  Korzyści płynące z technologii OCR:

  Nowoczesna technologia OCR pozwala na zoptymalizowanie usług księgowych.

  Szybka i bezbłędna obsługa księgowa

  Automatyzacja procesów pozwala wyeliminować ryzyko błędu.

  Współpraca
  z Big Data

  Nasze technologie integrują olbrzymie ilości danych w jedną całość.

  Integracja
  z systemem ERP

  Zapewniamy rozwiązania współpracujące z większością ERP.

  Przetwarzanie wielu dokumentów

  Zapewniamy szybką i symultaniczną obsługę dużej ilości dokumentacji.

  Jakie usługi gwarantujemy przedsiębiorcom korzystającym z usług biura rachunkowego MAZA?

  • opracowywanie indywidualnej strategii optymalizacji podatkowej;
  • weryfikacja dokumentów księgowych;
  • przygotowanie wszystkich deklaracji podatkowych (PIT, CIT, VAT);
  • monitorowanie zmian w przepisach i sugerowanie zmian w strategii prowadzenia działalności gospodarczej;
  • zakładanie działalności gospodarczej w wybranej formie;
  • reprezentacja Klienta przed sądami i urzędami;
  • wdrażanie polityki rachunkowości;
  • dodatkowo każda usługa księgowa może zostać uzupełniona o doradztwo prawne i podatkowe.

  Miasta w których świadczymy usługi

  Pytania i odpowiedzi

  Jeśli nurtują Cię pewne kwestie lub po prostu masz pytania natury ogólnej – sprawdź nasz mały FAQ. Pamiętaj też, że zawsze możesz się z nami skontaktować bezpośrednio.

  Biuro rachunkowe MAZA bazuje na pracy niewielkich, wykwalifikowanych zespołów, z których każdy jest zarządzany przez lidera. Zadaniem liderów jest koordynowanie procesów i wymiana rezultatów między zespołami.

  Masz pytania? Napisz do Nas!

  Przekonaj się już dziś, ile zalet niesie ze sobą korzystanie z nowoczesnej księgowości.

  Napisz do nas

  Skontaktuj się z Nami!

  Potrzebujesz profesjonalnego doradztwa z zakresu księgowości? A może zainteresowała Cię nasza oferta i chciałbyś nawiązać współpracę? Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego! Szybko odpowiemy na każde Twoje pytanie.

  Maza Sp. z o.o. Sp. k. NIP: 7792476962
  Regon: 368927803
  KRS: 0000708035
  Adres ul. Dmowskiego 85,
  60-204 Poznań
  Sprawdź dojazd

  Skontaktuj się z nami

  Contact Form