Księgowość dla E – Commerce

Przychody branży e-commerce z roku na rok stają się coraz wyższe. Nic więc dziwnego w tym, że wiele osób rozważa założenie własnego biznesu i dotarcie do klientów za pośrednictwem sieci.

Prowadzisz własny sklep internetowy lub chcesz go założyć? Warto w większości przypadków powierzyć to profesjonalistom, którzy zajmą się kompleksową obsługą księgową, podatkową, prawną i kadrową firmy. Biuro rachunkowe MAZA od lat specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorców niezależnie od skali i profilu prowadzonej działalności gospodarczej. Sprawdź, jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nami
Księgowość e-commerce

Księgowość sklepu internetowego – zakres usług

Księgowość dla ecommerce to złożone zagadnienie. Nasi profesjonaliści doskonale orientują się jednak we wszystkich jego aspektach. Na jaką pomoc naszego biura rachunkowego może liczyć Twoja firma?

Wsparcie w doborze form opodatkowania

Doradzimy jaką formę rozliczeń z fiskusem wybrać i zajmiemy się wszystkimi formalnościami zarówno w księgowości uproszczonej, jak i pełnej.

Opodatkowanie sklepu internetowego

Rozliczamy zobowiązania z podatku dochodowego oraz podatku VAT.

Obsługa One-Stop Shop

Zapewniamy pełną obsługę związaną z VAT-OSS i oferowaniem towarów lub usług na terenie Unii Europejskiej.

Wsparcie dla Twojego biznesu na platformach sprzedażowych

Możemy pomóc w księgowej obsłudze e-sklepów oferujących towar za pośrednictwem takich platform, jak Allegro czy Amazon.

Rozliczanie przychodów z transakcji online

Rozliczymy przychody z bramek płatniczych, jak PayU, PayPal czy Przelewy24.

Reklama sklepu w social mediach

Rozliczymy koszty związane z reklamą firmy w mediach społecznościowych.

Analiza firmowej dokumentacji

Przygotujemy, przeanalizujemy i zaktualizujemy niezbędne dokumenty, jak listy płac czy umowy.

Pełna automatyzacja wszystkich usług

Gwarantujemy automatyzację procesów księgowych, w tym obsługę rachunków i faktur.

Czym charakteryzuje się księgowość sklepu internetowego?

Usługi księgowe świadczone na rzecz sklepów internetowych powinny uwzględniać specyfikę prowadzonej działalności. Wiele firm działa równolegle w kilku kanałach sprzedażowych, oferując towary nie tylko bezpośredni w sklepie, ale również w ramach marketplaces, czyli platform, jak Allegro lub Etsy. W sklepie internetowym z reguły dominują płatności online, które należy prawidłowo rozliczyć. Dlatego przyda się automatyczne zaciąganie faktur, parowanie ich z płatnościami i konkretnymi transakcjami.

Księgowość sklepu internetowego

Doświadczenie księgowości powinno dotyczyć także sprzedaży wysyłkowej za granicę. Internet jest medium, które pozwala na zniesienie granic, dlatego coraz częściej firmy wysyłają swoje towary do innych krajów europejskich i nie tylko.

Niezależnie od charakterystyki branży e-commerce, każdy sklep internetowy jako podatnik płaci podatki. Przede wszystkim jest to PIT albo CIT w zależności od formy organizacyjno-prawnej, a niekiedy również VAT. Oznacza to konieczność regularnego obliczania zaliczek na podatek dochodowy, a także wypełniania i wysyłania deklaracji do właściwego urzędu skarbowego.

Pamiętaj, że sklep internetowy działający jako działalność nierejestrowana wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Jest rozwiązaniem, które w dalszej perspektywie nie wystarczy.

Na czym polega One Stop Shop?

Księgowość e-commerce często spotyka się ze wspólnotowym rozwiązaniem One Stop Shop. Jest to procedura, zgodnie z którą polski przedsiębiorca może oferować towary konsumentom z innych państwa członkowskich Unii Europejskiej, ale nie musi rejestrować się jako podatnik VAT w każdym z tych krajów. Wystarczy jedna rejestracja do VAT OSS, a deklaracja jest składana do polskiego urzędu skarbowego.

Skorzystanie z procedury OSS nie jest obowiązkowe, ale dla przedsiębiorstw, które rozważają rozszerzenie działalności na zagraniczne rynki, takie rozwiązanie znacząco ułatwia sprzedaż za pośrednictwem internetu.

Biuro rachunkowe Maza – opinie naszych klientów

Robert Konieczny
Robert Konieczny
2023-10-03
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Maza obsługuje naszą firmę już od 8 lat, jak dotąd współpraca układa się bardzo dobrze , na wszelkie pytania dotyczące zarówno spraw księgowych jak i kadrowych uzyskujemy szybkie i wyczerpujące odpowiedzi. Mogę polecić korzystanie z ich usług.
Rafał Kaczmarek
Rafał Kaczmarek
2023-10-03
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
To już ponad siedem lat razem z "Mazą" i jak przysłowie mówi siedem lat tłustych siedem lat nadal tłustych. Profesjonalny, kompetentny zespół, zawsze wszystko na czas, a "Pandemia" pokazała nową drogę współpracy online co w moim przypadku pozwoliło na dużą oszczędność czasu. Firma godna zaufania i polecenia.
Krzysztof Spychała
Krzysztof Spychała
2023-09-24
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Jestem klientem biura rachunkowego Maza od 1996 r. Współpraca od początku przebiega bardzo sprawnie, jestem zadowolony z obsługi oraz profesjonalnego podejścia do klienta.
Tadeusz Soiński
Tadeusz Soiński
2023-09-18
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Nasze firmy z Biurem Maza współpracują od 20 lat , Maza to solidny zespół specjalistów księgowych, finansistów oraz prawników. Są solidni ,profesjonalni oraz życzliwi. To firma , która nasze problemy rozwiązuje na bieżąco.
Jarek Nowaczyk
Jarek Nowaczyk
2023-09-18
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Witam, firma Maza prowadzi moją księgowość w JDG oraz w mojej Spółce z o.o. od roku 2002. Dlaczego Maza? Przez 3 lata inną moją spółkę księgowała inna firma i nie spełniała moich oczekiwań. Maza realizuje cały zakres usług jakie są w umowie.
Basia Rajewska
Basia Rajewska
2023-09-16
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Jestem klientem biura rachunkowego MAZA od ponad 7 lat i jestem niezwykle zadowolona z ich usług, które są bardzo profesjonalne pod każdym względem. Wysoko oceniam zarówno ich wiedzę, która jest zawsze aktualna jak i sprawność obsługi. Wszystkie uzgodnione zadania wykonywane są prawidłowo i niezwykle punktualnie. Ich zespół jest kompetentny i zawsze gotowy odpowiedzieć na moje pytania. Przez cały okres współpracy nigdy nie miałam żadnych uwag.Gorąco polecam biuro rachunkowe MAZA!
Kinga Kamińska
Kinga Kamińska
2023-09-16
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Współpracuje z biurem rachunkowym MAZA od ponad roku i jestem niezwykle zadowolona z ich usług. Zawsze otrzymuję profesjonalną i dokładną obsługę. Prowadzę kilka spółek i mogę liczyć na pomoc w tych obszarach. Ich zespół jest kompetentny i zawsze gotowy odpowiedzieć na moje pytania.
Wiktoria Bożek
Wiktoria Bożek
2023-09-10
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Polecam firmę Maza, jako profesjonalne biuro księgowe i partner biznesowy. Zawsze terminowa realizacja zleceń, miła obsługa i doradztwo.
Mariusz Andrzejak
Mariusz Andrzejak
2023-09-07
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Jestem klientem biura rachunkowego MAZA od ponad roku i jestem niezwykle zadowolony z ich usług. Zawsze otrzymuję profesjonalną i dokładną obsługę. Ich zespół jest kompetentny i zawsze gotowy odpowiedzieć na moje pytania. Gorąco polecam biuro rachunkowe MAZA!
Mikołaj W
Mikołaj W
2023-09-05
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Jestem Klientem biura od 7 lat, wszystkie listy z pogróżkami z urzędu skarbowego przesyłam bezpośrednio do biura Maza a oni zajmują się wszystkim, tymczasem ja mogę spać spokojnie. Serdecznie polecam!

Napisz do nas. Zajmiemy się Twoją księgowością!

Skontaktuj się z nami

Kadry i płace dla e-commerce

Usługi księgowości to nie wszystko, czego potrzebuje sklep internetowy. Firma, która zatrudnia pracowników (np. w callcenter czy magazynie) powinna pamiętać o obsłudze kadrowo-płacowej . Obejmuje ona nie tylko przygotowywanie umów, ale także zgłaszania osób zatrudnionych do ZUS, obliczanie składek i wynagrodzeń, wyliczanie czasu pracy oraz prowadzenie akt pracowniczych.

Większość systemów ERP współpracuje z systemem księgowym MAZA. Dlatego wszystkie informacje istotne dla firmy są dostępne na wyciągnięcie ręki. Rozwijaj biznes z profesjonalistami.

Kadry i płace dla e-commerce

Jeśli masz pytania dotyczące szczegółów współpracy, skontaktuj się z nami. Dopasowujemy zakres usług zarówno do sklepów działających na małą skalę, jak i sieci e-commerce operujących transgranicznie z uwzględnieniem celów i możliwości naszych klientów.

Pytania i odpowiedzi

Jeśli masz pytania dotyczące prowadzenia księgowości dla w branży E – Commerce, zachęcamy do sprawdzenia odpowiedzi na poniższe pytania. W razie wątpliwości zawsze możesz się z nami skontaktować bezpośrednio.

Sklepy internetowe mogą prowadzić księgowość ograniczoną lub pełną w zależności od formy organizacyjno-prawnej biznesu. W przypadku przekroczenia 2 milionów euro przychodu pełna księgowość jest obligatoryjna.

Masz pytania? Napisz do Nas!

Przekonaj się już dziś, ile zalet niesie ze sobą korzystanie z nowoczesnej księgowości.

Napisz do nas

Skontaktuj się z Nami!

Potrzebujesz profesjonalnego doradztwa z zakresu księgowości? A może zainteresowała Cię nasza oferta i chciałbyś nawiązać współpracę? Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego! Szybko odpowiemy na każde Twoje pytanie.

Maza Sp. z o.o. Sp. k. NIP: 7792476962
Regon: 368927803
KRS: 0000708035
Adres ul. Dmowskiego 85,
60-204 Poznań
Sprawdź dojazd

Skontaktuj się z nami

Contact Form