Zakładanie spółki z o.o. – księgowość online

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest najczęściej wybieraną – obok jednoosobowej działalności gospodarczej – formą prowadzenia biznesu w Polsce. Najważniejsze cechy spółki z o.o. to elastyczność, niski wymagany kapitał zakładowy oraz ograniczona odpowiedzialność wspólników. Rejestrując spółkę z o.o. trzeba liczyć się z większą ilością formalności niż w przypadku JDG, a także koniecznością prowadzenia pełnej księgowości.

Możemy Ci w tym pomóc! Specjaliści z biura rachunkowego MAZA założą spółkę z o.o., zajmą się jej księgowością oraz bieżącą obsługą prawną.

Skontaktuj się z nami
Zakładanie spółki zoo

Rejestracja spółki z o.o. i jej obsługa – zakres wsparcia

Zawiązanie spółki z o.o. jest procesem kilkuetapowym, a jej prowadzenie u wielu przedsiębiorców budzi wątpliwości natury prawnej i podatkowej. Jak możemy Ci pomóc?

Przygotowanie umowy spółki

Umowa spółki z o.o. jest dokumentem organicznym, który reguluje jej wewnętrzne zasady funkcjonowania oraz reprezentacji. Przygotujemy ją dla Ciebie.

Zgłoszenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością do KRS

Zgłosimy spółkę do rejestru przedsiębiorców KRS. Rejestracja spółki w KRS jest warunkiem nabycia przez nią osobowości prawnej.

Prowadzenie ksiąg rachunkowych

Zajmiemy się prowadzeniem ksiąg handlowych. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest zobligowana do prowadzenia pełnej księgowości niezależnie od wysokości obrotów.

Bieżąca obsługa prawna

Realizujemy kompleksową obsługę prawną m.in. w zakresie umów, obsługi zgromadzeń wspólników oraz sporów korporacyjnych.

Wsparcie podatkowe

Pomożemy zoptymalizować należności publicznoprawne tak, aby spółka płaciła jak najniższe podatki.

Obsługa kadr i płac

Obsługujemy kadry i płace, dzięki czemu spółka nie musi pamiętać o swoich obowiązkach płatnika.

Jak funkcjonuje spółka z o.o.?

Spółka z o.o. jest osobą prawną, której zasady funkcjonowania zostały opisane w kodeksie spółek handlowych. Posiada osobowość prawną, co oznacza, że jest podmiotem odrębnym od wspólników posiadającym własny majątek. Może skutecznie nabywać prawa i zaciągać zobowiązania. Odpowiedzialność wspólników spółki ma charakter wyłącznie ekonomiczny i jest ograniczona ryzyka utraty zainwestowanego kapitału. Za zobowiązania podmiotu może odpowiadać jedynie zarząd spółki, jeżeli egzekucja z majątku osoby prawnej okaże się nieskuteczna. Aby założyć spółkę, niezbędne jest wniesienie kapitału zakładowego w minimalnej wysokości 5 tysięcy złotych. Niezbędne jest wniesienie wkładów na pokrycie całego kapitału zakładowego.

Spółka zoo

Spółka z o.o. działa za pośrednictwem swoich organów. Przede wszystkim jest to zarząd oraz zgromadzenie wspólników. Jeżeli kapitał zakładowy spółki przekracza 500 tysięcy złotych, a wspólników jest więcej niż 25, pojawia się potrzeba powołania rady nadzorczej lub komisji rewizyjnej. Na płaszczyźnie podatkowej spółka z o.o. płaci podatek CIT i ewentualnie podatek VAT. Przy wypłacie środków ze spółki po stronie wspólników powstaje opodatkowanie PIT.

Jak wygląda proces rejestracji spółki z o.o.?

Na rejestrację spółki z o.o. w formie tradycyjnej składa się kilka etapów. Pierwszym z nich jest podpisanie umowy spółki. Powinna ona określać:

 • firmę i siedzibę spółki;
 • przedmiot działalności spółki;
 • wysokość kapitału zakładowego;
 • określenie czy wspólnik może mieć więcej niż jeden udział;
 • wartość nominalną udziałów objętych przez wspólnika;
 • czas trwania spółki, jeżeli jest oznaczony.

Umowa spółki powinna być zawarta w formie aktu notarialnego, chyba że wspólnicy do zakładania spółki wykorzystują system S24.

Po podpisaniu umowy spółki należy zgłosić ją do krajowego rejestru sądowego za pośrednictwem systemu PRS. Rejestrując spółkę online wspólnicy korzystają z systemu S24. Do wniosku o rejestrację spółki należy dołączyć szereg dokumentów, w tym umowę spółki, listę wspólników, oświadczenie wspólników o pokryciu kapitału początkowego czy potwierdzenia dokonania opłat urzędowych. W okresie między podpisaniem umowy spółki a rejestracją osoby prawnej podmiot funkcjonuje jako spółka z o.o. w organizacji.

Niezależnie od obowiązków rejestrowych po założeniu spółki należy złożyć formularz NIP-8 w zakresie danych uzupełniających do urzędu skarbowego, a w przypadku podatników VAT, również VAT-R. Spółka jest też zgłaszana w zakładzie ubezpieczeń społecznych.

Biuro rachunkowe Maza – opinie naszych klientów

Robert Konieczny
Robert Konieczny
2023-10-03
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Maza obsługuje naszą firmę już od 8 lat, jak dotąd współpraca układa się bardzo dobrze , na wszelkie pytania dotyczące zarówno spraw księgowych jak i kadrowych uzyskujemy szybkie i wyczerpujące odpowiedzi. Mogę polecić korzystanie z ich usług.
Rafał Kaczmarek
Rafał Kaczmarek
2023-10-03
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
To już ponad siedem lat razem z "Mazą" i jak przysłowie mówi siedem lat tłustych siedem lat nadal tłustych. Profesjonalny, kompetentny zespół, zawsze wszystko na czas, a "Pandemia" pokazała nową drogę współpracy online co w moim przypadku pozwoliło na dużą oszczędność czasu. Firma godna zaufania i polecenia.
Krzysztof Spychała
Krzysztof Spychała
2023-09-24
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Jestem klientem biura rachunkowego Maza od 1996 r. Współpraca od początku przebiega bardzo sprawnie, jestem zadowolony z obsługi oraz profesjonalnego podejścia do klienta.
Tadeusz Soiński
Tadeusz Soiński
2023-09-18
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Nasze firmy z Biurem Maza współpracują od 20 lat , Maza to solidny zespół specjalistów księgowych, finansistów oraz prawników. Są solidni ,profesjonalni oraz życzliwi. To firma , która nasze problemy rozwiązuje na bieżąco.
Jarek Nowaczyk
Jarek Nowaczyk
2023-09-18
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Witam, firma Maza prowadzi moją księgowość w JDG oraz w mojej Spółce z o.o. od roku 2002. Dlaczego Maza? Przez 3 lata inną moją spółkę księgowała inna firma i nie spełniała moich oczekiwań. Maza realizuje cały zakres usług jakie są w umowie.
Basia Rajewska
Basia Rajewska
2023-09-16
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Jestem klientem biura rachunkowego MAZA od ponad 7 lat i jestem niezwykle zadowolona z ich usług, które są bardzo profesjonalne pod każdym względem. Wysoko oceniam zarówno ich wiedzę, która jest zawsze aktualna jak i sprawność obsługi. Wszystkie uzgodnione zadania wykonywane są prawidłowo i niezwykle punktualnie. Ich zespół jest kompetentny i zawsze gotowy odpowiedzieć na moje pytania. Przez cały okres współpracy nigdy nie miałam żadnych uwag.Gorąco polecam biuro rachunkowe MAZA!
Kinga Kamińska
Kinga Kamińska
2023-09-16
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Współpracuje z biurem rachunkowym MAZA od ponad roku i jestem niezwykle zadowolona z ich usług. Zawsze otrzymuję profesjonalną i dokładną obsługę. Prowadzę kilka spółek i mogę liczyć na pomoc w tych obszarach. Ich zespół jest kompetentny i zawsze gotowy odpowiedzieć na moje pytania.
Wiktoria Bożek
Wiktoria Bożek
2023-09-10
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Polecam firmę Maza, jako profesjonalne biuro księgowe i partner biznesowy. Zawsze terminowa realizacja zleceń, miła obsługa i doradztwo.
Mariusz Andrzejak
Mariusz Andrzejak
2023-09-07
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Jestem klientem biura rachunkowego MAZA od ponad roku i jestem niezwykle zadowolony z ich usług. Zawsze otrzymuję profesjonalną i dokładną obsługę. Ich zespół jest kompetentny i zawsze gotowy odpowiedzieć na moje pytania. Gorąco polecam biuro rachunkowe MAZA!
Mikołaj W
Mikołaj W
2023-09-05
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Jestem Klientem biura od 7 lat, wszystkie listy z pogróżkami z urzędu skarbowego przesyłam bezpośrednio do biura Maza a oni zajmują się wszystkim, tymczasem ja mogę spać spokojnie. Serdecznie polecam!

Napisz do nas. Zajmiemy się Twoją księgowością!

Skontaktuj się z nami

Założenie spółki z o.o. – korzyści

Ze względu na odrębność podmiotową osoby prawne stwarzają dla wspólników zupełnie nowe perspektywy. Do zalet spółki z o.o. zalicza się przede wszystkim:

 • Ograniczoną odpowiedzialność poszczególnych wspólników;
 • Możliwość założenia spółki online;
 • Niski kapitał zakładowy;
 • Brak obowiązku zapłaty składek ZUS w spółce wieloosobowej;
 • Łatwość w zmianie składu osobowego;
 • rozbudowane możliwości optymalizacji (m.in. CIT estoński, świadczenia niepieniężne, ulgi podatkowe).

Nasi specjaliści pomogą przy zakładaniu spółki i zajmą się jej bieżącą obsługą księgową i prawną. Dzięki temu wspólnicy będą mogli skupić się na rozwoju biznesu.

Założenie spółki zoo

Pytania i odpowiedzi

Jeśli masz pytania dotyczące zakładania spółki z o.o., zachęcamy do sprawdzenia odpowiedzi na poniższe pytania. W razie wątpliwości zawsze możesz się z nami skontaktować bezpośrednio.

Na koszty założenia spółki z o.o. składa się opłata za rejestrację (600 zł lub 350 zł). Dodatkowo wspólnicy powinni liczyć się z koniecznością wniesienia wkładu. Jego minimalna wysokość to 5 tysięcy złotych. W przypadku spółki zakładanej tradycyjnie pojawia się konieczność uiszczenia taksy notarialnej.

Masz pytania? Napisz do Nas!

Przekonaj się już dziś, ile zalet niesie ze sobą korzystanie z nowoczesnej księgowości.

Napisz do nas

Skontaktuj się z Nami!

Potrzebujesz profesjonalnego doradztwa z zakresu księgowości? A może zainteresowała Cię nasza oferta i chciałbyś nawiązać współpracę? Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego! Szybko odpowiemy na każde Twoje pytanie.

Maza Sp. z o.o. Sp. k. NIP: 7792476962
Regon: 368927803
KRS: 0000708035
Adres ul. Dmowskiego 85,
60-204 Poznań
Sprawdź dojazd

Skontaktuj się z nami

Contact Form