Księgowość dla JDG

Zakładając jednoosobową działalność gospodarczą, musisz wybrać jedną z dostępnych form rozliczania z fiskusem. Niektóre firmy decydują się na samodzielne prowadzenie księgowości. Choć jest to oszczędność, nakłada na przedsiębiorcę wiele nowych obowiązków i wymaga dobrej znajomości obowiązujących przepisów. Dlatego warto rozważyć powierzenie obsługi księgowo-rachunkowej swojej firmy podmiotowi zewnętrznemu. Chętnie Ci w tym pomożemy! Co obejmuje prowadzenie księgowości jednoosobowej działalności gospodarczej w biurze Maza i dlaczego warto nas wybrać?

Skontaktuj się z nami
księgowość JDG poznań

Zakres księgowości dla jednoosobowej działalności gospodarczej

Wspieramy firmy indywidualne, dbając o prawidłowość ich rozliczeń i zgodność z przepisami.

Wygodna księgowość online

Zajmiemy się wszystkimi formalnościami za Ciebie. Nie musisz nawet wychodzić z domu.

Księgowość uproszczona

Poprowadzimy za Ciebie księgę przychodów i rozchodów albo ewidencję ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Prowadzenie niezbędnych ewidencji

Przygotujemy ewidencję środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, ewidencję przebiegu pojazdu oraz VAT.

Rozliczanie deklaracji podatkowych

Wypełniamy i składamy deklaracje rozliczające podatek dochodowy oraz obrotowy.

Opłacanie składek ZUS

Zajmujemy się wszystkimi kwestiami związanymi z obliczaniem wysokości i terminowym opłacaniem składek na subkonto ZUS przedsiębiorcy.

Wsparcie przed urzędem skarbowym

Śledzimy zmiany przepisów i pomagamy w przypadku postępowania w urzędzie skarbowym.

Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń

Jeśli Twój biznes tego wymaga, występujemy o przyznanie zezwolenia, licencji lub koncesji niezbędnych dla rozpoczęcia działalności.

Optymalizacja podatkowa

Wspieramy optymalizowanie jednoosobowej działalności gospodarczej na płaszczyźnie podatkowej, aby firma płaciła niższe zobowiązania.

Co obejmuje księgowość firmy jednoosobowej?

Księgowość związaną z prowadzeniem jednoosobowej działalności gospodarczej można rozpatrywać na kilku płaszczyznach. Każda z nich ma dla przedsiębiorcy kluczowe znaczenie, ponieważ składa się na zgodność biznesu z prawem.

Pierwszy filar to rodzaj prowadzonej księgowości. Do wyboru przedsiębiorcy indywidualnego oddano księgę przychodów i rozchodów oraz ryczałt. W szczególnych przypadkach może pojawić się konieczność prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Drugim filarem jest prowadzenie rejestrów związanych z działalnością, jak np. środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych. Formalności związanych z JDG jest znacznie więcej, jeśli przedsiębiorca podejmuje decyzję lub musi wpisać się do rejestru podatników VAT.

Księgowość JDG to także prawidłowe wypełnianie deklaracji i składanie ich do właściwego urzędu skarbowego. W zależności do rodzaju podatku terminy składania deklaracji będą różne.

Częścią prowadzenia działalności gospodarczej jest też obliczanie i wpłata składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Nawet początkujący przedsiębiorcy, którzy korzystają z systemu ulg w płatności ZUS, muszą dokonać rejestracji z właściwym kodem. Przedsiębiorca, który zatrudnia pracowników, przyjmuje na siebie dodatkowo obowiązki wynikające ze statusu płatnika.

Do typowych obowiązków księgowych należy też trzymanie porządku w dokumentacji takiej jak faktury, umowy z pracownikami czy zgody RODO podpisane przez klientów.

Nie wszyscy indywidualni przedsiębiorcy zdają sobie sprawę, że samodzielna księgowość musi objąć każdy z wymienionych wyżej elementów. Aby móc skupić się na rozwoju prowadzonego biznesu, warto rozważyć powierzenie obsługi księgowej profesjonalistom.

Biuro rachunkowe jako synonim bezpieczeństwa

Jednoosobowa działalność gospodarcza nie stwarza nad przedsiębiorcą parasola ochronnego tak, jak spółka prawa handlowego.Oznacza to, że za wszystkie błędy w rachunkowości odpowiada on osobiście i całym swoim majątkiem. Decydując się na powierzenie prowadzenia księgowości firmie Maza można przenieść to ryzyko na podmiot zewnętrzny.

Każda firma świadcząca usługi księgowe ma obowiązek wykupienia polisy OC, która zabezpiecza jej klientów przed ewentualnymi błędami.Nasi klienci mogą spać spokojnie.

Korzyści

Decydując się na skorzystanie z outsourcingu w zakresie obsługi JDG, możesz skupić się na rozwijaniu swojej firmy. Nasi doradcy zajmą się kompleksową obsługą dokumentacji oraz pracowników. Wybór naszych specjalistów to dla Ciebie wymierne korzyści.

Bezpieczeństwo

dokumentacja jest utrzymywana w zaszyfrowanej postaci na dobrze zabezpieczonych serwerach

Realizacja KPI

elastyczne podejście do potrzeb Klientów ułatwia realizację założonych KPI i poprawę wyników finansowych

Optymalizacja ryzyka

obsługa płacowa realizowana przez specjalistów to gwarancja Twojego sukcesu

Kontakt

zapewniamy bezpośredni kontakt ze specjalistą, który dopasowuje usługę do potrzeb Klienta

Biuro rachunkowe Maza – opinie naszych klientów

Robert Konieczny
Robert Konieczny
2023-10-03
Maza obsługuje naszą firmę już od 8 lat, jak dotąd współpraca układa się bardzo dobrze , na wszelkie pytania dotyczące zarówno spraw księgowych jak i kadrowych uzyskujemy szybkie i wyczerpujące odpowiedzi. Mogę polecić korzystanie z ich usług.
Rafał Kaczmarek
Rafał Kaczmarek
2023-10-03
To już ponad siedem lat razem z "Mazą" i jak przysłowie mówi siedem lat tłustych siedem lat nadal tłustych. Profesjonalny, kompetentny zespół, zawsze wszystko na czas, a "Pandemia" pokazała nową drogę współpracy online co w moim przypadku pozwoliło na dużą oszczędność czasu. Firma godna zaufania i polecenia.
Krzysztof Spychała
Krzysztof Spychała
2023-09-24
Jestem klientem biura rachunkowego Maza od 1996 r. Współpraca od początku przebiega bardzo sprawnie, jestem zadowolony z obsługi oraz profesjonalnego podejścia do klienta.
Tadeusz Soiński
Tadeusz Soiński
2023-09-18
Nasze firmy z Biurem Maza współpracują od 20 lat , Maza to solidny zespół specjalistów księgowych, finansistów oraz prawników. Są solidni ,profesjonalni oraz życzliwi. To firma , która nasze problemy rozwiązuje na bieżąco.
Jarek Nowaczyk
Jarek Nowaczyk
2023-09-18
Witam, firma Maza prowadzi moją księgowość w JDG oraz w mojej Spółce z o.o. od roku 2002. Dlaczego Maza? Przez 3 lata inną moją spółkę księgowała inna firma i nie spełniała moich oczekiwań. Maza realizuje cały zakres usług jakie są w umowie.
Basia Rajewska
Basia Rajewska
2023-09-16
Jestem klientem biura rachunkowego MAZA od ponad 7 lat i jestem niezwykle zadowolona z ich usług, które są bardzo profesjonalne pod każdym względem. Wysoko oceniam zarówno ich wiedzę, która jest zawsze aktualna jak i sprawność obsługi. Wszystkie uzgodnione zadania wykonywane są prawidłowo i niezwykle punktualnie. Ich zespół jest kompetentny i zawsze gotowy odpowiedzieć na moje pytania. Przez cały okres współpracy nigdy nie miałam żadnych uwag.Gorąco polecam biuro rachunkowe MAZA!
Kinga Kamińska
Kinga Kamińska
2023-09-16
Współpracuje z biurem rachunkowym MAZA od ponad roku i jestem niezwykle zadowolona z ich usług. Zawsze otrzymuję profesjonalną i dokładną obsługę. Prowadzę kilka spółek i mogę liczyć na pomoc w tych obszarach. Ich zespół jest kompetentny i zawsze gotowy odpowiedzieć na moje pytania.
Wiktoria Bożek
Wiktoria Bożek
2023-09-10
Polecam firmę Maza, jako profesjonalne biuro księgowe i partner biznesowy. Zawsze terminowa realizacja zleceń, miła obsługa i doradztwo.
Mariusz Andrzejak
Mariusz Andrzejak
2023-09-07
Jestem klientem biura rachunkowego MAZA od ponad roku i jestem niezwykle zadowolony z ich usług. Zawsze otrzymuję profesjonalną i dokładną obsługę. Ich zespół jest kompetentny i zawsze gotowy odpowiedzieć na moje pytania. Gorąco polecam biuro rachunkowe MAZA!
Mikołaj W
Mikołaj W
2023-09-05
Jestem Klientem biura od 7 lat, wszystkie listy z pogróżkami z urzędu skarbowego przesyłam bezpośrednio do biura Maza a oni zajmują się wszystkim, tymczasem ja mogę spać spokojnie. Serdecznie polecam!

Księgowość internetowa dla jednoosobowej działalności gospodarczej

Niezależnie od wybranej formy opodatkowania, w biurze rachunkowym tak nowoczesnym jak nasze, nie musisz pojawiać się osobiście. W bieżącej pracy wykorzystujemy zaawansowane technologie pozwalające na bezpieczne przesyłanie dużych ilości danych oraz ich skomputeryzowaną obsługę. Wdrożyliśmy takie rozwiązania, jak OCR (ang. Optical Character Recognition) czy RPA (ang. Robotic Process Automation), aby ułatwić Ci prowadzenie biznesu. Po prost przesyłasz nam dokumenty, a my zajmujemy się resztą.

Jaką księgowość w jednoosobowej działalności możesz wybrać?

Mała księgowość w jednoosobowej działalności gospodarczej może przybrać obecnie jedną z dwóch postaci.

Decydując się na ryczałt ewidencjonowany, przedsiębiorca płaci podatek od przychodu i nie ma możliwości obniżenia tej kwoty o koszty uzyskania przychodu.

Przedsiębiorca prowadzący biznes “na ryczałcie” powinien zwracać uwagę na stawki podatku, a także limity przychodu.

Księga przychodów i rozchodów dla jednoosobowych działalności gospodarczych polega na ewidencjonowaniu przychodów i wydatków. Podatek jest płacony od dochodu, a przychód może być pomniejszony o koszty jego uzyskania.

Wybór formy księgowości w jednoosobowej działalności gospodarczej nie zawsze jest prosty i należy go dobrze przeanalizować. Nasi specjaliści pomogą znaleźć optymalne rozwiązanie z uwzględnieniem specyfiki prowadzonego biznesu.

Pytania i odpowiedzi

Jeśli masz pytania dotyczące prowadzenia księgowości dla jednoosobowej działalności gospodarczej, zachęcamy do sprawdzenia odpowiedzi na poniższe pytania. W razie wątpliwości zawsze możesz się z nami skontaktować bezpośrednio.

Spółki prawa handlowego mają zazwyczaj większe oczekiwania ze względu na bardziej skomplikowaną sytuację podatkową. Z tego względu wymagają pomocy specjalistów z wielu dziedzin, którą nasi doradcy podatkowi są w stanie zapewnić, m.in. podatków, prawa i rachunkowości.

Masz pytania? Napisz do Nas!

Przekonaj się już dziś, ile zalet niesie ze sobą korzystanie z nowoczesnej księgowości.

Napisz do nas