Optymalizacja podatkowa

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z obowiązkiem zapłaty podatków. Im wyższe są zobowiązania publicznoprawne, tym niższa będzie jednak rentowność biznesu. Nic więc dziwnego w tym, że przedsiębiorcy szukają sposobów na redukcję obciążeń podatkowych. Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest optymalizacja podatkowa i zależy Ci, aby płacić mniejsze podatki, skontaktuj się z nami. Możemy Ci pomóc!

Skontaktuj się z nami
Optymalizacja podatkowa

W jaki sposób wspieramy przedsiębiorców w płaceniu mniejszych podatków?

Nasi specjaliści stosują legalne metody optymalizacji podatkowej, aby Twoja firma płaciła niskie podatki. Twój sukces to nasz sukces. Co możemy dla Ciebie zrobić?

Optymalizacja podatkowa osób fizycznych prowadzących JDG

Wspieramy wybór korzystnej formy opodatkowania. Doradzamy w zakresie ulg i przekształceń.

Wsparcie dla małych i dużych podatników

Oferujemy kompleksowe wsparcie dla małych spółek, ale też tworzenie podatkowych grup kapitałowych.

Legalna optymalizacja podatkowa

Stosujemy wyłącznie skuteczne i zgodne z prawem sposoby na obniżenie podatków.

Elastyczność i nieszablonowe podejście

Zawsze oceniamy, które metody optymalizacji sprawdzą się najlepiej w danych okolicznościach gospodarczych.

Międzynarodowa optymalizacja podatkowa

Wykorzystujemy wiedzę i doświadczenie, aby pomagać przedsiębiorcom transgranicznym.

Pomagamy korzystać z ulg podatkowych

Ulgi podatkowe pozwalają obniżyć wysokość płaconego podatku. Warto z nich korzystać!

Optymalizacja podatkowa – co to takiego?

W przepisach prawa podatkowego nie pojawia się pojęcie optymalizacji podatkowej. Według przedstawicieli doktryny optymalizacja podatkowa polega jednak na stosowaniu działań zgodnych z prawem, których celem jest zmniejszenie obciążeń podatkowych firmy.

Optymalizacja podatkowa dla firm to narzędzia dostępne dla wszystkich przedsiębiorców, choć w każdym przypadku trzeba planować ją indywidualnie. Co więcej, optymalizacja podatkowa PIT lub CIT będzie wyglądała zupełnie inaczej niż optymalizacja podatku PCC. Korzyści płynące z optymalizacji podatkowej obejmują przede wszystkim:

  • zmniejszenie opodatkowania, czyli wzrost rentowności biznesu;
  • poprawę płynności finansowej, co pozwala na łatwiejsze uzyskanie finansowania;
  • stworzenie zapasów kapitału ułatwiających rozwój działalności w przyszłości;
  • uproszczenie rozliczeń.

Optymalizacja podatkowa. Przykłady z praktyki

W praktyce stosuje się bardzo wiele sposobów na obniżenie podatków. Przedsiębiorcy prowadzący JDG najczęściej realizują optymalizację podatkową opartą o wybór odpowiedniej formy opodatkowania. Zamiast skali podatkowej można wybrać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych lub podatek liniowy. Duże znaczenie ma efektywne rozliczanie strat podatkowych oraz korzystanie z ulg i zwolnień podatkowych.

Optymalizowanie podatków

W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością firmy dążą zwykle do unikania podwójnego opodatkowania. Takiemu celowi służy np. realizowanie świadczeń niepieniężnych przez wspólnika na rzecz spółki czy wypłacanie wynagrodzenia członkom zarządu na podstawie powołania.

Optymalizacja opodatkowania dochodów przedsiębiorców jest także możliwa dzięki:

  • przejściu przez podatnika CIT na ryczałt od dochodów spółek (tzw. estoński CIT);
  • przekształceniu JDG w spółkę kapitałową jednoosobową lub spółki handlowej w inną spółkę (przeprowadzanie czynności restrukturyzacyjnych);
  • zmianie struktury firmy poprzez wykorzystanie fundacji rodzinnej lub holdingu;
  • najmie prywatnych aktywów do spółki;

Biuro rachunkowe Maza – opinie naszych klientów

Robert Konieczny
Robert Konieczny
2023-10-03
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Maza obsługuje naszą firmę już od 8 lat, jak dotąd współpraca układa się bardzo dobrze , na wszelkie pytania dotyczące zarówno spraw księgowych jak i kadrowych uzyskujemy szybkie i wyczerpujące odpowiedzi. Mogę polecić korzystanie z ich usług.
Rafał Kaczmarek
Rafał Kaczmarek
2023-10-03
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
To już ponad siedem lat razem z "Mazą" i jak przysłowie mówi siedem lat tłustych siedem lat nadal tłustych. Profesjonalny, kompetentny zespół, zawsze wszystko na czas, a "Pandemia" pokazała nową drogę współpracy online co w moim przypadku pozwoliło na dużą oszczędność czasu. Firma godna zaufania i polecenia.
Krzysztof Spychała
Krzysztof Spychała
2023-09-24
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Jestem klientem biura rachunkowego Maza od 1996 r. Współpraca od początku przebiega bardzo sprawnie, jestem zadowolony z obsługi oraz profesjonalnego podejścia do klienta.
Tadeusz Soiński
Tadeusz Soiński
2023-09-18
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Nasze firmy z Biurem Maza współpracują od 20 lat , Maza to solidny zespół specjalistów księgowych, finansistów oraz prawników. Są solidni ,profesjonalni oraz życzliwi. To firma , która nasze problemy rozwiązuje na bieżąco.
Jarek Nowaczyk
Jarek Nowaczyk
2023-09-18
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Witam, firma Maza prowadzi moją księgowość w JDG oraz w mojej Spółce z o.o. od roku 2002. Dlaczego Maza? Przez 3 lata inną moją spółkę księgowała inna firma i nie spełniała moich oczekiwań. Maza realizuje cały zakres usług jakie są w umowie.
Basia Rajewska
Basia Rajewska
2023-09-16
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Jestem klientem biura rachunkowego MAZA od ponad 7 lat i jestem niezwykle zadowolona z ich usług, które są bardzo profesjonalne pod każdym względem. Wysoko oceniam zarówno ich wiedzę, która jest zawsze aktualna jak i sprawność obsługi. Wszystkie uzgodnione zadania wykonywane są prawidłowo i niezwykle punktualnie. Ich zespół jest kompetentny i zawsze gotowy odpowiedzieć na moje pytania. Przez cały okres współpracy nigdy nie miałam żadnych uwag.Gorąco polecam biuro rachunkowe MAZA!
Kinga Kamińska
Kinga Kamińska
2023-09-16
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Współpracuje z biurem rachunkowym MAZA od ponad roku i jestem niezwykle zadowolona z ich usług. Zawsze otrzymuję profesjonalną i dokładną obsługę. Prowadzę kilka spółek i mogę liczyć na pomoc w tych obszarach. Ich zespół jest kompetentny i zawsze gotowy odpowiedzieć na moje pytania.
Wiktoria Bożek
Wiktoria Bożek
2023-09-10
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Polecam firmę Maza, jako profesjonalne biuro księgowe i partner biznesowy. Zawsze terminowa realizacja zleceń, miła obsługa i doradztwo.
Mariusz Andrzejak
Mariusz Andrzejak
2023-09-07
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Jestem klientem biura rachunkowego MAZA od ponad roku i jestem niezwykle zadowolony z ich usług. Zawsze otrzymuję profesjonalną i dokładną obsługę. Ich zespół jest kompetentny i zawsze gotowy odpowiedzieć na moje pytania. Gorąco polecam biuro rachunkowe MAZA!
Mikołaj W
Mikołaj W
2023-09-05
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Jestem Klientem biura od 7 lat, wszystkie listy z pogróżkami z urzędu skarbowego przesyłam bezpośrednio do biura Maza a oni zajmują się wszystkim, tymczasem ja mogę spać spokojnie. Serdecznie polecam!

Napisz do nas. Zajmiemy się Twoją księgowością!

Skontaktuj się z nami

Czy optymalizacja podatkowa jest legalna?

Uspokajamy, optymalizacja podatkowa pozwala redukować obciążenia podatkowe w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa. Nieważne czy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą czy dużą spółkę kapitałową, z naszą pomocą możesz czuć się bezpiecznie. Planowanie podatkowe to nasza specjalność.

Optymalizacja to nie to samo, co nielegalne unikanie opodatkowania. Pod tym pojęciem kryją się wszelkie działania niezgodne z przepisami prawa, jak oszustwa podatkowe, fałszowanie dokumentów księgowych czy częściowe zatajanie dochodów. Naruszenie przepisów prawa podatkowego stwarza ryzyko wysokich kar pieniężnych, a nawet kary pozbawienia wolności.

Zmniejsz obciążenie podatkowe i spraw, aby Twoja firma zaczęła więcej zarabiać. Chcesz robić to zgodnie z prawem? Wiemy, jak optymalizować podatki skutecznie i bezpiecznie!

Podatki

Pytania i odpowiedzi

Jeśli szukasz legalnych i skutecznych sposobów mających na celu zminimalizowanie obciążeń podatkowych, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Sprawdź też odpowiedzi na najpopularniejsze pytania zamieszczone poniżej.

Oczywiście, optymalizacja podatkowa jest możliwa niezależnie od formy prowadzenia działalności oraz skali biznesu. Każdorazowo należy jednak dokonać indywidualnego wyboru metod optymalizacyjnych, ponieważ będą one inne dla JDG oraz spółek prawa handlowego czy grup kapitałowych.

Masz pytania? Napisz do Nas!

Przekonaj się już dziś, ile zalet niesie ze sobą korzystanie z nowoczesnej księgowości.

Napisz do nas

Skontaktuj się z Nami!

Potrzebujesz profesjonalnego doradztwa z zakresu księgowości? A może zainteresowała Cię nasza oferta i chciałbyś nawiązać współpracę? Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego! Szybko odpowiemy na każde Twoje pytanie.

Maza Sp. z o.o. Sp. k. NIP: 7792476962
Regon: 368927803
KRS: 0000708035
Adres ul. Dmowskiego 85,
60-204 Poznań
Sprawdź dojazd

Skontaktuj się z nami

Contact Form