Pomoc w założeniu własnej firmy

Założenie działalności gospodarczej to marzenie wielu osób, które szukają alternatywnego dla etatu źródła zarobku i chcą być samodzielne. Obecnie przy zakładaniu działalności gospodarczej można skorzystać z wygodnego internetowego kreatora, ale nadal wiele osób ma wątpliwości związane z formą opodatkowania, ZUS czy wyborem PKD. Biuro rachunkowe MAZA wychodzi naprzeciw oczekiwaniom początkujących przedsiębiorców. Pomożemy Ci w założeniu działalności gospodarczej, a także zajmiemy się jej stałą obsługą księgową, kadrową i prawną. Przekonaj się, że rejestracja firmy i jej prowadzenie nie muszą być skomplikowane.

Skontaktuj się z nami
Pomoc w założeniu firmy

Zakres wsparcia przy zakładaniu firmy. Jak możemy Ci pomóc?

Zespół MAZA oferuje kompleksową pomoc w założeniu firmy. Od pierwszego do ostatniego kroku jesteśmy z Tobą. Co możemy dla Ciebie zrobić?

Rejestracja działalności

Zakładamy indywidualną działalność, wypełniając niezbędne wnioski i dokumenty

Wybór PKD

Nie wiesz, które oznaczenia Polskiej Klasyfikacji Działalności wybrać? Zrobimy to za Ciebie.

Pomoc w dopasowaniu formy opodatkowania

Skala podatkowa, ryczałt a może podatek liniowy? Pomożemy Ci zrozumieć różnice między nimi.

Uzyskiwanie licencji, pozwoleń i koncesji

Jednoosobowa działalność gospodarcza w reglamentowanym sektorze wymaga dopełnienia dodatkowych formalności.

Kontakt z urzędami i organami

Przejmujemy cały kontakt na siebie. Nikt do Ciebie nie będzie dzwonił, wszystkim zajmiemy się my.

Pełne wsparcie online

Przeprowadzimy Cię przez poszczególne etapy zakładania firmy online. Pomożemy w założeniu konta e-PUAP.

Kompleksowe wsparcie od początku do końca. Sprawdź naszą księgowość online

Nie wiesz, od czego zacząć zakładanie firmy? My wiemy! Skontaktuj się z nami i opowiedz o swoim pomyśle na biznes.

Zakładanie firmy – dofinansowanie, ulgi i optymalizacja

Doradztwo przy zakładaniu firmy obejmuje również wsparcie w pozyskaniu dofinansowania oraz pomoc w skorzystaniu z ulg podatkowych.

Jak wygląda zakładanie firmy krok po kroku?

Proces zakładania Twojej firmy wcale nie jest trudny, choć dla początkujących przedsiębiorców może wydawać się złożony. Do założenia działalności gospodarczej wymagana jest przede wszystkim rejestracja firmy w CEIDG. Obejmuje ona także automatyczne złożenie wniosku do:

  • GUS w celu nadania numeru REGON;
  • ZUS w celu rejestracji płatnika składek;
  • US do celów związanych z podatkiem dochodowym.

Przy założeniu firmy należy wybrać formę opodatkowania. W przypadku braku złożenia oświadczenia w tym zakresie przedsiębiorca będzie rozliczał się na zasadach ogólnych. Trzeba wskazać też rodzaj prowadzonej księgowości – uproszczoną lub pełną.

W formularzu CEIDG-1 wskazuje się m.in.:

  • nazwę i siedzibę przedsiębiorstwa;
  • numery PKD firmy;
  • numer rachunku bankowego.
Zakładanie własnej firmy krok po kroku

Dodatkowo z prowadzeniem firmy może wiązać się obowiązek zarejestrowania jako podatnik podatku VAT. W tym celu należy złożyć do US odrębny formularz VAT-R. Wybrane rodzaje działalności wymagają również pozwolenia, licencji lub koncesji.

Założenie firmy a formy opodatkowania

Wraz z rozpoczęciem działalności gospodarczej pojawia się konieczność wyboru formy opodatkowania, która w największym stopniu odpowiada preferencjom przedsiębiorcy. Podatnicy mogą zdecydować się na:

  • skalę podatkową, czyli zasady ogólne;
  • ryczałt od przychodów ewidencjonowanych;
  • podatek liniowy.

Każda z form opodatkowania ma swoje zalety, ale także wady. Osoby, które dopiero zaczynają działalność gospodarczą, zwykle pozostają przy skali podatkowej. Warto jednak skonsultować tę kwestię z biurem rachunkowym. Ryczałt oferuje z reguły niższe stawki podatku, ale z kolei nie można obniżyć przychodu o koszty jego uzyskania. Z kolei podatek liniowy to stawka nieco wyższa niż w przypadku skali podatkowej, ale zawsze w jednakowej wysokości.

Biuro rachunkowe Maza – opinie naszych klientów

Robert Konieczny
Robert Konieczny
2023-10-03
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Maza obsługuje naszą firmę już od 8 lat, jak dotąd współpraca układa się bardzo dobrze , na wszelkie pytania dotyczące zarówno spraw księgowych jak i kadrowych uzyskujemy szybkie i wyczerpujące odpowiedzi. Mogę polecić korzystanie z ich usług.
Rafał Kaczmarek
Rafał Kaczmarek
2023-10-03
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
To już ponad siedem lat razem z "Mazą" i jak przysłowie mówi siedem lat tłustych siedem lat nadal tłustych. Profesjonalny, kompetentny zespół, zawsze wszystko na czas, a "Pandemia" pokazała nową drogę współpracy online co w moim przypadku pozwoliło na dużą oszczędność czasu. Firma godna zaufania i polecenia.
Krzysztof Spychała
Krzysztof Spychała
2023-09-24
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Jestem klientem biura rachunkowego Maza od 1996 r. Współpraca od początku przebiega bardzo sprawnie, jestem zadowolony z obsługi oraz profesjonalnego podejścia do klienta.
Tadeusz Soiński
Tadeusz Soiński
2023-09-18
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Nasze firmy z Biurem Maza współpracują od 20 lat , Maza to solidny zespół specjalistów księgowych, finansistów oraz prawników. Są solidni ,profesjonalni oraz życzliwi. To firma , która nasze problemy rozwiązuje na bieżąco.
Jarek Nowaczyk
Jarek Nowaczyk
2023-09-18
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Witam, firma Maza prowadzi moją księgowość w JDG oraz w mojej Spółce z o.o. od roku 2002. Dlaczego Maza? Przez 3 lata inną moją spółkę księgowała inna firma i nie spełniała moich oczekiwań. Maza realizuje cały zakres usług jakie są w umowie.
Basia Rajewska
Basia Rajewska
2023-09-16
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Jestem klientem biura rachunkowego MAZA od ponad 7 lat i jestem niezwykle zadowolona z ich usług, które są bardzo profesjonalne pod każdym względem. Wysoko oceniam zarówno ich wiedzę, która jest zawsze aktualna jak i sprawność obsługi. Wszystkie uzgodnione zadania wykonywane są prawidłowo i niezwykle punktualnie. Ich zespół jest kompetentny i zawsze gotowy odpowiedzieć na moje pytania. Przez cały okres współpracy nigdy nie miałam żadnych uwag.Gorąco polecam biuro rachunkowe MAZA!
Kinga Kamińska
Kinga Kamińska
2023-09-16
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Współpracuje z biurem rachunkowym MAZA od ponad roku i jestem niezwykle zadowolona z ich usług. Zawsze otrzymuję profesjonalną i dokładną obsługę. Prowadzę kilka spółek i mogę liczyć na pomoc w tych obszarach. Ich zespół jest kompetentny i zawsze gotowy odpowiedzieć na moje pytania.
Wiktoria Bożek
Wiktoria Bożek
2023-09-10
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Polecam firmę Maza, jako profesjonalne biuro księgowe i partner biznesowy. Zawsze terminowa realizacja zleceń, miła obsługa i doradztwo.
Mariusz Andrzejak
Mariusz Andrzejak
2023-09-07
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Jestem klientem biura rachunkowego MAZA od ponad roku i jestem niezwykle zadowolony z ich usług. Zawsze otrzymuję profesjonalną i dokładną obsługę. Ich zespół jest kompetentny i zawsze gotowy odpowiedzieć na moje pytania. Gorąco polecam biuro rachunkowe MAZA!
Mikołaj W
Mikołaj W
2023-09-05
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Jestem Klientem biura od 7 lat, wszystkie listy z pogróżkami z urzędu skarbowego przesyłam bezpośrednio do biura Maza a oni zajmują się wszystkim, tymczasem ja mogę spać spokojnie. Serdecznie polecam!

Napisz do nas. Zajmiemy się Twoją księgowością!

Skontaktuj się z nami

Jak wygląda opodatkowanie jednoosobowej działalności gospodarczej?

Założeniu własnej działalności zawsze towarzyszą podatki. Indywidualny przedsiębiorca płaci podatek dochodowy PIT. Dodatkowo może pojawić się obowiązek zapłaty podatku VAT. To opłata pobierana na każdym etapie obrotu towarami i usługami. Co do zasady każdy przedsiębiorca jest podatnikiem VAT, chyba że korzysta ze zwolnienia przedmiotowego lub podmiotowego.

Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej

Czy przedsiębiorca musi płacić ZUS, prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą?

Obligatoryjnym elementem własnej działalności są składki ZUS płatne comiesięcznie. Doradca przy zakładaniu firmy pomoże jednak początkującym przedsiębiorcom skorzystać z dostępnych ulg dla JDG. Obowiązujące przepisy przewidują Ulgę na Start, Mały ZUS oraz Mały ZUS Plus. W każdym z tych przypadków można obniżyć koszty prowadzenia działalności, ponieważ składki są opłacane w niższej wysokości niż normalnie.

Z naszą pomocą procedura zakładania firmy dla osób fizycznych będzie prosta i przejrzysta. Skorzystaj z naszej pomocy i ciesz się z własnej działalności.

Pytania i odpowiedzi

Jeśli masz pytania związane z założeniem firmy, zachęcamy do sprawdzenia w pierwszej kolejności poniższej sekcji pytań i odpowiedzi. W razie wątpliwości co do tego jak założyć firmę możesz też skontaktować się z nami bezpośrednio.

Księgowość uproszczona jest zarezerwowana jest dla JDG, których przychody za ubiegły rok nie przekroczyły równowartości dwóch milionów euro. Powyżej tego pułapu niezbędne jest przejście na pełną księgowość prowadzoną zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości. Przedsiębiorca może także wybrać prowadzenie ksiąg rachunkowych dobrowolnie. Biuro rachunkowe MAZA oferuje profesjonalne doradztwo w tym zakresie oraz usługi księgowe na najwyższym poziomie.

Masz pytania? Napisz do Nas!

Pomoc w założeniu firmy: zakładanie firmy krok po kroku całkowicie online. Sprawdź ofertę biura rachunkowego MAZA i ciesz się własną działalnością.

Napisz do nas

Skontaktuj się z Nami!

Potrzebujesz profesjonalnego doradztwa z zakresu księgowości? A może zainteresowała Cię nasza oferta i chciałbyś nawiązać współpracę? Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego! Szybko odpowiemy na każde Twoje pytanie.

Maza Sp. z o.o. Sp. k. NIP: 7792476962
Regon: 368927803
KRS: 0000708035
Adres ul. Dmowskiego 85,
60-204 Poznań
Sprawdź dojazd

Skontaktuj się z nami

Contact Form