Usługi Prawne

Biuro rachunkowe MAZA oferuje swoim Klientom kompleksowe doradztwo prawne.

Nasze wsparcie kierujemy do przedsiębiorców bez względu na rodzaj oraz skalę prowadzonego biznesu. Pomagamy zarówno spółkom prawa handlowego, jak i osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą.

Dzięki wdrożeniu nowoczesnych rozwiązań z zakresu wymiany dokumentacji oraz technologii optymalizacji procesów biznesowych odległość od siedziby Klienta nie stanowi dla nas żadnej bariery. Obsługujemy firmy z terenu całej Polski, a także biznesy prowadzone za granicą.

Skontaktuj się z nami
usługi prawne

Zakres usług prawnych

Na rzecz naszych klientów świadczymy kompleksową pomoc prawną, zabezpieczając interesy reprezentowanych przedsiębiorców. Dbamy o zgodność biznesu z regulacjami.

Zakładanie firmy

Rejestrujemy każdy rodzaj działalności gospodarczej, od JDG po spółki publiczne.

Ochrona IP

Obsługujemy i chronimy aktywa IP firmy – znaki towarowe, patenty, wzory przemysłowe.

Fuzje i Przejęcia

Przeprowadzamy kompleksową obsługę procesów M&A oraz carving-out biznesu.

Nadzór Compliance

Na bieżąco weryfikujemy zgodność biznesu z wymaganiami systemu prawnego.

Przygotowywanie umów

Opracowujemy kontrakty cywilnoprawne i negocjujemy ich warunki.

Organizacja biznesu

Przygotowujemy dokumentację dla firm działających w sieci (RODO, dropshipping).

Uzyskiwanie pozwoleń

Na potrzeby klientów uzyskujemy pozwolenia, licencje
i koncesje.

Zastępstwo procesowe

Świadczymy zastępstwo procesowe przed sądami powszechnymi i administracyjnymi.

Sztuka tworzenia umów

Sformułowanie postanowień umowy tak, aby należycie zabezpieczała interesy obu stron i gwarantowała obopólne zadowolenie, jest trudne.

Wymaga dokładnej analizy oczekiwań biznesowych, możliwości technicznych stron umowy oraz precyzji. Wystarczy jedna pomyłka lub „kruczek prawny”, aby doprowadzić do daleko idących, negatywnych konsekwencji. Dobra umowa uwzględnia nie tylko zapisy ustawowe, ale także odpowiedzialność stron i skutki na tle podatkowym. W praktyce tylko doradca prawny mający duże doświadczenie jest w stanie wprowadzić w życie naprawdę skuteczne rozwiązania.

Sztuka tworzenia umów

Kiedy warto skorzystać ze wsparcia prawnego?

Z naszą pomocą podmioty prowadzące działalność gospodarczą poczują się bezpiecznie i obniżą koszty związane z prowadzeniem biznesu.

Otoczenie prawne w Polsce zmienia się niezwykle dynamicznie, a nowe przepisy pojawiają się bardzo szybko. Dlatego przedsiębiorcom, którzy na co dzień zajmują się realizacją celów biznesowych, często trudno odnaleźć się wśród norm, zaleceń i wytycznych ustawodawcy. Chcąc pogodzić prowadzenie firmy z jej samodzielną obsługą prawną, często nie osiągają zadowalających rezultatów w żadnej z tych dziedzin. Kompleksowe usługi prawne oferowane przez firmę MAZA mają na celu znalezienie rozwiązań dopasowanych do konkretnych potrzeb, ochronę interesów oraz zabezpieczenie transakcji od strony prawnej, a także zwiększenie bezpieczeństwa prawnego.

Doradztwo podatkowe – korzyści

Możesz skupić się na rozwijaniu swojej firmy. Wybór naszych specjalistów to dla Ciebie wymierne korzyści.

Bezpieczeństwo

dokumentacja jest utrzymywana w zaszyfrowanej postaci na dobrze zabezpieczonych serwerach

Realizacja KPI

elastyczne podejście do potrzeb Klientów ułatwia realizację założonych KPI i poprawę wyników finansowych

Optymalizacja ryzyka

obsługa płacowa realizowana przez specjalistów to gwarancja Twojego sukcesu

Kontakt

zapewniamy bezpośredni kontakt ze specjalistą, który dopasowuje usługę do potrzeb Klienta

Kompleksowa obsługa przedsiębiorców

Prowadzenie biznesu to duże wyzwanie dla przedsiębiorcy. Częste zmiany przepisów, niestabilny system podatkowy i ciągła walka o Klienta sprawiają, że wiele firm ma problem z utrzymaniem wyników finansowych na zadowalającym poziomie, ponieważ zbyt często muszą martwić się o formalności.

Jesteśmy świadomi potrzeb uczestników rynku, dlatego naszym Klientom gwarantujemy kompleksowe doradztwo prawne na każdym etapie prowadzenia firmy – od założenia spółki i uzyskania niezbędnych pozwoleń, po bieżącą obsługę prawną.

Realizując usługi prawne, gwarantujemy dużą elastyczność, terminowość oraz rzetelność. Dostosowujemy się do aktualnych potrzeb Klienta, stosując rozwiązania dopasowane do konkretnych założeń biznesowych oraz aktualnych i nowych przepisów. Naszym doświadczeniem wspieramy zarówno małe firmy, jak i duże przedsiębiorstwa.

Kompleksowa obsługa przedsiębiorców

Biuro rachunkowe Maza – opinie naszych klientów

Robert Konieczny
Robert Konieczny
2023-10-03
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Maza obsługuje naszą firmę już od 8 lat, jak dotąd współpraca układa się bardzo dobrze , na wszelkie pytania dotyczące zarówno spraw księgowych jak i kadrowych uzyskujemy szybkie i wyczerpujące odpowiedzi. Mogę polecić korzystanie z ich usług.
Rafał Kaczmarek
Rafał Kaczmarek
2023-10-03
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
To już ponad siedem lat razem z "Mazą" i jak przysłowie mówi siedem lat tłustych siedem lat nadal tłustych. Profesjonalny, kompetentny zespół, zawsze wszystko na czas, a "Pandemia" pokazała nową drogę współpracy online co w moim przypadku pozwoliło na dużą oszczędność czasu. Firma godna zaufania i polecenia.
Krzysztof Spychała
Krzysztof Spychała
2023-09-24
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Jestem klientem biura rachunkowego Maza od 1996 r. Współpraca od początku przebiega bardzo sprawnie, jestem zadowolony z obsługi oraz profesjonalnego podejścia do klienta.
Tadeusz Soiński
Tadeusz Soiński
2023-09-18
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Nasze firmy z Biurem Maza współpracują od 20 lat , Maza to solidny zespół specjalistów księgowych, finansistów oraz prawników. Są solidni ,profesjonalni oraz życzliwi. To firma , która nasze problemy rozwiązuje na bieżąco.
Jarek Nowaczyk
Jarek Nowaczyk
2023-09-18
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Witam, firma Maza prowadzi moją księgowość w JDG oraz w mojej Spółce z o.o. od roku 2002. Dlaczego Maza? Przez 3 lata inną moją spółkę księgowała inna firma i nie spełniała moich oczekiwań. Maza realizuje cały zakres usług jakie są w umowie.
Basia Rajewska
Basia Rajewska
2023-09-16
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Jestem klientem biura rachunkowego MAZA od ponad 7 lat i jestem niezwykle zadowolona z ich usług, które są bardzo profesjonalne pod każdym względem. Wysoko oceniam zarówno ich wiedzę, która jest zawsze aktualna jak i sprawność obsługi. Wszystkie uzgodnione zadania wykonywane są prawidłowo i niezwykle punktualnie. Ich zespół jest kompetentny i zawsze gotowy odpowiedzieć na moje pytania. Przez cały okres współpracy nigdy nie miałam żadnych uwag.Gorąco polecam biuro rachunkowe MAZA!
Kinga Kamińska
Kinga Kamińska
2023-09-16
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Współpracuje z biurem rachunkowym MAZA od ponad roku i jestem niezwykle zadowolona z ich usług. Zawsze otrzymuję profesjonalną i dokładną obsługę. Prowadzę kilka spółek i mogę liczyć na pomoc w tych obszarach. Ich zespół jest kompetentny i zawsze gotowy odpowiedzieć na moje pytania.
Wiktoria Bożek
Wiktoria Bożek
2023-09-10
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Polecam firmę Maza, jako profesjonalne biuro księgowe i partner biznesowy. Zawsze terminowa realizacja zleceń, miła obsługa i doradztwo.
Mariusz Andrzejak
Mariusz Andrzejak
2023-09-07
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Jestem klientem biura rachunkowego MAZA od ponad roku i jestem niezwykle zadowolony z ich usług. Zawsze otrzymuję profesjonalną i dokładną obsługę. Ich zespół jest kompetentny i zawsze gotowy odpowiedzieć na moje pytania. Gorąco polecam biuro rachunkowe MAZA!
Mikołaj W
Mikołaj W
2023-09-05
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Jestem Klientem biura od 7 lat, wszystkie listy z pogróżkami z urzędu skarbowego przesyłam bezpośrednio do biura Maza a oni zajmują się wszystkim, tymczasem ja mogę spać spokojnie. Serdecznie polecam!

Nasze specjalizacje

W biurze rachunkowym MAZA obsługa prawna jest świadczona wyłącznie przez wykwalifikowanych prawników z wieloletnim doświadczeniem w zakresie praktycznego stosowania z takich obszarów, jak:

Prawo Gospodarcze

Prawo pracy

Prawo Upadłościowe

Prawo Cywilne

Dochodzenie wierzytelności

Nieterminowe płatności i zatory finansowe to prawdziwa plaga w wielu branżach, która nierzadko prowadzi do upadku firmy.

Działając w imieniu naszych Klientów, odzyskujemy wymagalne należności od kontrahentów, korzystając z dostępnych instrumentów prawnych, zarówno z metod miękkiej windykacji, jak i działań przed sądem powszechnym oraz komornikiem. Warto zaznaczyć, że przed sądem gwarantujemy wsparcie profesjonalistów. W naszym imieniu zawsze działa radca prawny albo adwokat. Wiemy, jak skutecznie dochodzić długów w oparciu o obowiązujące przepisy.

Dochodzenie wierzytelności

Napisz do nas. Zajmiemy się Twoją księgowością!

Skontaktuj się z nami

Pytania i odpowiedzi

Jeśli nurtują Cię pewne kwestie lub po prostu masz pytania natury ogólnej – sprawdź nasz mały FAQ. Pamiętaj też, że zawsze możesz się z nami skontaktować bezpośrednio.

Koszt porady prawnej udzielanej przez biuro rachunkowe MAZA jest uzależniony od wielu czynników. Decydujące znaczenie ma stopień skomplikowania problemu, z jakim boryka się Klient, ale także dziedzina prawa, stopień sformalizowania zagadnienia i wynikająca z niego konieczność przygotowywania licznej dokumentacji oraz czas, jaki nasz zespół musi poświęcić na realizację zadań.

Masz pytania? Napisz do Nas!

Przekonaj się już dziś, ile zalet niesie ze sobą korzystanie z nowoczesnej księgowości.

Napisz do nas

Skontaktuj się z Nami!

Potrzebujesz profesjonalnego doradztwa z zakresu księgowości? A może zainteresowała Cię nasza oferta i chciałbyś nawiązać współpracę? Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego! Szybko odpowiemy na każde Twoje pytanie.

Maza Sp. z o.o. Sp. k. NIP: 7792476962
Regon: 368927803
KRS: 0000708035
Adres ul. Dmowskiego 85,
60-204 Poznań
Sprawdź dojazd

Skontaktuj się z nami

Contact Form